• Turkish (Turkiye)
  • English (United Kingdom)

Covid Eylem Planları Duyurusu

İstanbul, 09.04.2020

 

 

Değerli İş Ortaklarımız,

 

2019 yılı Aralık ayının son haftasında Çin’de başlayan Corona virüsü henüz ülkemize gelmemişti ancak 22 Ocak 2020 tarihinde Corona virüsü ile ilgili uyarı mesajımızı kurum içi duyurumuz ile tüm çalışanlarımız ile paylaşmıştık.

 

Ülkemizde de tespit edilmesi ile birlikte bizlerin, ailelerimiz ve iş ortaklarımızın sağlığı ve sunduğumuz hizmetlerin devamlılığı için Dünya Sağlık Örgütü’nün, Sağlık Bakanlığımızın yönlendirmelerine uyarak risklere karşı bir dizi tedbirler aldık ve almaya devam ediyoruz.

 

Bugüne kadar yapılanları özetleyecek olur isek;

 

  • Güçlü teknoloji altyapımız sayesinde öncelikle #evdekal çağrısı ile evden/uzaktan çalışmalar için planlamalar yapılmış ve home-office çalışmalar, yazıcı desteği de verilerek sorunsuz işlemektedir.

Diğer esnek çalışma modellerimiz olan;

- Dönüşümlü/nöbetleşe çalışma

- Sayısal esneklik (çalışan sayısının azaltılması)

- Esnek çalışma saatlerinin de planlama ve takibinde bir sıkıntımız bulunmamaktadır.

 

  • Nöbetleşe çalışma modelinde çalışanlarımızın şirket ulaşımlarında servis araçları ve toplu taşıma kullanımı kaldırılmış ve ticari taksilerle ilgili genelge kapsamında en fazla 2 kişi seyahat edebilecek şekilde veya özel araçları ile işe gidiş ve gelişleri sağlanmaktadır.

 

  • Tüm ofislerin dezenfektesi Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı özel şirketler tarafından belirli aralıklarla yapılmaktadır.

 

  • Tüm ofislerimizde yeteri kadar, maske, eldiven, gözlük gibi Kişisel Koruyucu Donanımlarımız (KKD) ve temassız ateş ölçerlerimiz mevcuttur.

 

  • Hijyen kurallarına hassasiyet gösterilmesi, doğru el yıkama gibi İSG bilinç düzeyimizi arttırıcı yayınlar paylaşılmaktadır.

 

  • Yüz yüze yapılan tüm toplantılar (Tedarikçi,  müşteri, kurum içi toplantıları) iptal edilmiş, toplantı süreci dijital platformlar (Online video konferans sistemi) aracılığı ile yürütülmektedir.

 

  • İş Yeri Hekimlerimiz ve İş Güvenliği Uzmanlarımız çalışanlarımızın her türlü sorularına yasal mevzuat çerçevesinde kaynağında ve doğru bilgilendirme yapmaktadır.

 

  • Süreç boyunca sağlıklı iletişim için şirketimiz üst yönetiminin de içinde bulunduğu “yönetim sistemleri” e-posta adresi üzerinden kaynağında acil durum iletişimi yapılmakta, gelişmeler takip edilmekte, ihtiyaca göre sürekli güncellenmektedir.

 

Ülke olarak güçlü bir dayanışma ile hep birlikte, bu sürecin üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır.

 

Varlığımızın nedeni değerli müşterilerimizin işlerinin kesintisiz devamlılığı için özveri ve üstün gayret gösteren her bir çalışanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

 

Saygılarımızla,

 

Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş.

 

Yönetim Kurulu

 

 

Ek: G&D Covid-19 Eylem Raporu ve Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 hakkında sunduğu güncel bilgilendirme.

Joomlart